Gå tilbake til nettstedet

MØTEPLASS FOR TROFASTE KUNDER

Tekst: Kari Isingrud Foto: Bakeriet

Bakeriet på Smietorget har mangefaste kunder. Noen stikker innom etter handleturen, men mange større grupper møtes jevnlig på kafeen for en prat, en kaffekopp eller en matbit. Ikke sjelden er det så mye folk at det kan være vanskelig å finne plass.


broken image

Faste kunder besøker Bakeriet flere ganger i uken; SolfridSørum, Liv Nordheggen, Kirsten Gjerdingen, Ove Woldengen, Gro G. Borgli, Finn Nordheggen og Arild Sørum.

Ingrid Helene Framstad og Gudrun Sletta har rett og slett lagt styremøtet i pensjonistforeningen til Bakeriet. Begge er faste kunder.

- Jeg er innom flere ganger i uka, både alene og sammen med andre, forteller Gudrun. Hun roser mat og service. Utvalget er bra mener hun, men røper at favoritten er rundstykke med reker, så
da velger hun som regel det.

Ingrid Helene er på Bakeriet hver torsdag etter seniordansen på Lidskjalv

- Vi er opptil tyve stykker som samles her for å prate etter dansen, forteller hun.

Daglig leder Kari Morka er veldig glad for alle de faste kundene. Hun innrømmer at de iblant kunne ønsket seg bedre plass. Det er alt fra venninnegjenger og treningskompiser til gamle venner fra lokalmiljøet, som jevnlig treffes her for å kose seg og prate, forteller hun.

- Hver tirsdag kommer «Napoleonsvenner» og spiser vår hjemmelagede napoleonskake, sier driftsleder Gro Grina Borgli. Hun forteller at folk kommer langveisfra for å spise Bakeriets
skolebrød og napoleonskake.

- Vi selger også mye is og milkshake. Milkshaken vår er den beste du får, det er tre kuler is i den, så det
er ikke rart den er god da, ler Kari.