Gå tilbake til nettstedet

MANGE PLANER FOR STORGATA 34 I GRAN

Tekst ogbilde: Anne Lise Skjaker

Huset, som er sentralt plassert i Gran, har både omsetning av maling og verktøy, samt forsikringsvirksomhet bakt inn i historien. Arja Eiendomsutvikling, som eies av Arild Gulbrandsen og Jan Olimb, kjøpte bygget i juli 2024, og de ser muligheter for forskjellige virksomheter i lokalene de ervervet fra Varig Hadeland Forsikring i fjor.

broken image

Storgata 34 i Gran er et stort bygg som har plass til mange leietakere. De nye eierne, Arja Eiendomsutvikling, håper at flere som ønsker lokaler sentralt i Gran tar kontakt.

Det er ikke noen liten «kåk» de nå er i ferd med å fylle opp med nye leietakere, men et bygg med tre etasjer pluss kjeller. Allerede nå er 180 m2 i 3. etasje lovet bort til avisen Hadeland, som flytter inn 1. september. Men først skal lokalene renoveres, og den prosessen er godt i gang, forteller Gulbrandsen.

– Fortsatt disponerer Falck og Viken Holding AS kontorplasser i 2.etasje. I tillegg har vi 6 cellekontorer ledig i denne etasjen. På første plan har vi avtale med Barber ShopTinche AS, som vil tilby sine tjenester. Vi jobber også med å finne en franchise-driver for Pizza-Expressen, som har meldt sin interesse for lokaler i bygget. Vi snakker ikke om restaurantdrift og alkoholservering, men rett og slett et lokale der folk kan stikke innom og nyte en varm og nylaget pizza, sier Arild Gulbrandsen.


Bygget, som i mange år har gått under navnet Gjensidigegården, var i sin tid en del av Gran
Meieri Kjøpesenter AL, som inntil de solgte til Hadeland Brannkasse i 1985,
brukte lokalene til forretningsvirksomhet. Brannkassa endret etter hvert navn til Gjensidige Forsikring, og dermed har bygget gjennom årene blitt omtalt som nettopp Gjensidigebygget.

-For tiden holder vi på med innvendig og utvendig forskjønnelse, og nye markiser og fasadevask er en del av den prosessen. Vi ønsker at alle med planer om en eller annen virksomhet i Gran sentrum tar kontakt, for vi håper at de fleste kvadratmetrene er leid bort i løpet av året, avslutter Arild Gulbrandsen i Arja Eiendomsutvikling.